روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان جعبه سیاه هواپیما چیست؟ از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

جعبه سیاه هواپیما چیست؟

در همه هواپیماهای تجاری و مسافربری دو جعبه سیاه وجود دارد که معمولا در عقب هواپیما نصب می شوند.

در همه هواپیماهای تجاری و مسافربری دو جعبه سیاه وجود دارد که معمولا در عقب هواپیما نصب می شوند. آفتاب نیوز : تمام هواپیماها به دستگاه ضبط کننده اطلاعات پرواز یا جعبه سیاه مجهزند. کاربرد جعبه های سیاه این است که لحظه به لحظه جزئیات پرواز را در طول مسیر ثبت کنند.این اطلاعات به کارشناسان کمک می کند تا در صورت بروز حادثه دلیل آن پیدا و مشکل فنی احتمالی را برای سایر هواپیماها رفع کنند.در همه هواپیماهای تجاری و مسافربری دو جعبه سیاه وجود دارد که معمولا در عقب هواپیما نصب می شوند.دستگاه «سی وی آر»، صداهای داخل کابین خلبان را ضبط می کند و «اف دی آر» یا دستگاه ثبت اطلاعات فنی در هر ثانیه ۷۰۰ متغیر از جمله ارتفاع، مسیر، درجه حرارت و غیره را به ثبت می رساند.سی وی آر در مجموع ۲ ساعت صدا و اف دی آر، ۲۵ ساعت از اطلاعات را ثبت می کنند.طراحی جعبه های سیاه به گونه ای است که در صورت سقوط هواپیما از بین نمی رود و تا عمق ۶ هزار متری دریا مقاومند. آنها حداقل به مدت سی روز هر ثانیه سیگنال هایی ارسال می کنند تا ردیابی را راحت تر کنند.منبع: یورونیوز

مطلب با عنوان جعبه سیاه هواپیما چیست؟ از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان جعبه سیاه هواپیما چیست؟ از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون