روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: آفتاب نیوز
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه! از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه!

به تازگی گروهی از متخصصان امنیتی دریافته و اعلام کرده اند که هکرها قادر خواهند بود با هک سیستم امنیتی خودروهای برقی تسلا، خودروهای موردنظر خود را به سرقت ببرند.

به تازگی گروهی از متخصصان امنیتی دریافته و اعلام کرده اند که هکرها قادر خواهند بود با هک سیستم امنیتی خودروهای برقی تسلا، خودروهای موردنظر خود را به سرقت ببرند. آفتاب نیوز : به نقل از وب سایت هکرنیوز، با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری و هک سیستم های مختلف اعم از رایانه، گوشی هوشمند، سیستم های هوشمند خانگی و پایگاههای داده شرکت های بزرگ، متخصصان و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری این روزها بیش از پیش به دنبال یافتن آسیب پذیری و ضعف های امنیتی هستند که هکرها می توانند با سواستفاده از آن به حریم خصوصی کاربران نفوذ پیدا کرده و اطلاعات یا دستگاههای موردنظر خود را به سرقت ببرند.به تازگی پژوهشگران امنیتی فعال در موسسه Computer Security and Industrial Cryptography بلژیک، به صاحبان خودروهای برقی و الکتریکی تسلا اس ( Tesla's Model S ) ساخت شرکت خودروسازی تسلاموتورز آمریکا هشدار داده اند که مجرمان سایبری قادر خواهند بود با نفوذ از طریق یک آسیب پذیری، سیستم امنیتی فوق پیشرفته نصب شده بر این خودروها را هک کرده و خودروی مذکور را تنها در عرض مدت ۲ ثانیه روشن کرده و به سرقت ببرند.لنرت ووترز – یکی از این محققان امنیتی - در این خصوص می گوید: این روزها هکرها و مجرمان سایبری چنان دانش پیشرفته ای دارند که می توانند حتی یکی از پیشرفته ترین سیستم های امنیتی خودروهای تسلا را نیز فریب داده و به آن دسترسی پیدا کنند.به نظر می رسد که انتشار این خبر هم برای دارندگان این خودروها و هم برای شرکت تسلاموتورز بسیار ناخوشایند باشد و انتظار می رود که مقامات این خودروساز آمریکایی در روزهای آتی بیانیه ای منتشر کرده و به دنبال برطرف کردن این آسیب پذیری باشد.ایسنا

مطلب با عنوان سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه! از وب سایت آفتاب نیوز aftabnews با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سرقت خودروهای برقی تسلا در ۲ثانیه! از وب سایت آفتاب نیوز با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به آفتاب نیوز aftabnews مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون