روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان شما می‌توانید محافظ صورت سه‌بعدی چاپ کنید و به پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها درگیر کرونا هدیه دهید از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

شما می‌توانید محافظ صورت سه‌بعدی چاپ کنید و به پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها درگیر کرونا هدیه دهید

یک شرکت چاپ سه بعدی اهل چک یک محافظ صورت سه بعدی برای کارمندان بیمارستان و افراد فعال در حوزه سلامت و بهداشت مردم در مبارزه با کرونا طراحی و فایل های آن را به صورت منبع باز منتشر کرده است. در بسیاری از کشورهای اروپا با شیوع ویروس کرونا، بیمارستان ها و مراکز درمانی با کمبود تجهیزات مراقبتی و […]

یک شرکت چاپ سه بعدی اهل چک یک محافظ صورت سه بعدی برای کارمندان بیمارستان و افراد فعال در حوزه سلامت و بهداشت مردم در مبارزه با کرونا طراحی و فایل های آن را به صورت منبع باز منتشر کرده است.در بسیاری از کشورهای اروپا با شیوع ویروس کرونا، بیمارستان ها و مراکز درمانی با کمبود تجهیزات مراقبتی و بهداشتی روبرو شدند. در این میان، شرکت های استارتاپی و چاپ سه بعدی به کمک کادر بیمارستانی و بهداشتی آمده و از انواع ترفندها و خلاقیت ها برای ساخت تجهیزات مورد نیازشان بهره می برند.موسس شرکت prusaprinters می گوید ابتدا به فکر چاپ سه بعدی ماسک های تنفسی بودند ولی آن را غیرممکن یافتند. در عوض، متوجه می شوند کارمندان بیمارستان و مراکز درمانی بهداشتی به محافظ های صورت نیز احتیاج دارند که مانع سرایت عفونت می شود.«جوزف پروسا» می گوید در فیسبوک به آن ها خبر می دهند پزشکان به شدت به محافظ صورت احتیاج دارند. آن ها از ابتدا دنبال طراحی بودند که بشود توسط دیگران هم چاپ سه بعدی کنند. این طراحی ها صورت گرفته و اکنون به صورت آنلاین در دسترس همه در سراسر جهان است. فایل این طرح ها را می توانید از اینجا دانلود کنید.با داشتن این فایل ها، هر فردی می تواند با چاپگرهای سه بعدی اقدام به تولید محافظ صورت کرده و به کادرهای درمانی هدیه بدهد تا در مبارزه با کرونا کمبودی نداشته باشند و از سوی دیگر جان خودشان در خطر نیفتد.چاپ آسان و سریع محافظ صورتاین محافظ صورت طوری طراحی شده که برای چاپ سه بعدی آسان و سریع مشکلی نداشته باشد. «جوزف پروسا»، مدیرعامل شرکت prusaprinters می گوید برای چاپ این طرح ها نیازی به هیچ گونه پشتیبانی نیست و در یک صفحه چاپ می توان تعداد بسیار زیادی از آن ها را چاپ کرد.برای چاپ این محافظ ها به ورقه های با قطر ۰.۵ میلی متر نیاز داریم. سوراخ های تعبیه شده در این ماسک ها کاملا استاندارد هستند و با یک دستگاه پانچ اداری استاندارد ساخته می شوند.خود شرکت Prusa تا کنون نزدیک به ۱۰ هزار تا از این محافظ ها که Czech Ministry of Health نام دارند را برای بیمارستان ها ساخته و به آن ها هدیه داده است.چند روز پیش هم گزارشی از یک استارتاپ ایتالیایی چاپ کردیم که شیرهای بهداشتی مراقبت از بیماران کرونایی را با قیمت ۱ دلار و توسط چاپگرهای سه بعدی آماده کرده و در اختیار بیمارستان ها قرار داده بودند. قیمت این شیرهای سلامتی نزدیک به ۱۱ هزار دلار بوده است و شرکت سازنده آن ها از پس درخواست های سفارش زیاد بیمارستان ها برنیامده است.منبع

مطلب با عنوان شما می‌توانید محافظ صورت سه‌بعدی چاپ کنید و به پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها درگیر کرونا هدیه دهید از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان شما می‌توانید محافظ صورت سه‌بعدی چاپ کنید و به پزشکان و پرستاران بیمارستان‌ها درگیر کرونا هدیه دهید از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون