روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان هک اطلاعات آژانس اطلاعات امنیت مخفی روسیه - ۷.۵ ترابایت اطلاعات پروژه‌های محرمانه سرقت شد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

هک اطلاعات آژانس اطلاعات امنیت مخفی روسیه - ۷.۵ ترابایت اطلاعات پروژه‌های محرمانه سرقت شد

این آخر هفته پیش برای روسیه فاجعه بار رقم خورد چون بزرگ ترین درز و هک اظلاعات تاریخ اتفاق افتاد. خبر هک آژانس اطلاعات و امنیت فدرال روسیه موسوم به FSB با درز ۷.۵ ترابایت اطلاعات در صدر اخبار سایت ها و شبکه های اجتماعی این کشور قرار گرفت و ضمن زیر سوال بردن مرورگر تور، دولت روسیه را […]

این آخر هفته پیش برای روسیه فاجعه بار رقم خورد چون بزرگ ترین درز و هک اظلاعات تاریخ اتفاق افتاد.خبر هک آژانس اطلاعات و امنیت فدرال روسیه موسوم به FSB با درز ۷.۵ ترابایت اطلاعات در صدر اخبار سایت ها و شبکه های اجتماعی این کشور قرار گرفت و ضمن زیر سوال بردن مرورگر تور، دولت روسیه را در جداسازی اینترنت داخلی این کشور بیشتر مصمم کرد.سازمان FSB یک آژانس اطلاعاتی در حد FBI و MI5 حتی فراتر از آن ها است. اگر FBI و MI5 بیشتر روی جمع آوری اطلاعات در خارج از کشورهای خود تمرکز دارند؛ FSB شامل نظارت الکترونیک و نظارت بر شهروندان داخل خود روسیه هم می شود. FSB جانشینی برای سازمان مخوف KGB شوروی سابق است.هفته پیش، در ۱۳ جولای هکری به نام ۰v1ru$ در شبکه های اجتماعی گزارش داد شرکت SyTech را هک کرده و بیش از ۷.۵ ترابایت اطلاعات آن را نقض و دسترسی پیدا کرده است.SyTech بزرگ ترین پیمانکار پروژه های FSB است و اطلاعات بسیاری از پروژه های فعلی و آینده آن را در اختیار دارد. هکر مذکور این اطلاعات را در اختیار گروه هکری Digital Revolution قرار داده است که با چندین رسانه و شبکه اجتماعی در وب تاریک ارتباط دارند و اطلاعات نقض شده را منتشر می کنند.ممکن است سازمان FSB پس از هک بزرگ و نقض اطلاعات تغییر نام دهد و از این پس با نام «Project Collander» شناخته شود.هدف اصلی FSB: شناسایی کاربران آنلاین ناشناختهرسانه ها گزارش دادند هکر ۰v1ru$ با نفوذ به درون سرور SyTech موفق شده اطلاعات پروژه های سایبری FSB روی شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و لینکدین را به سرقت برده است. حتی گفته می شود پروژه مربوط به ردگیری و جمع آوری اطلاعات کاربران مرورگر تور در این اطلاعات قرار دارد.همین طور، اطلاعات پروژه های مخفی با کدنام های Hryvnia و Arion و Relation در این هک به سرقت رفته است. در سرور شرکت SyTech اطلاعات کامل این پروژه ها از جمله نام مدیران و اهداف آن ها ذکر شده است. رسانه ها می گویند در این اطلاعات، از اسرار محرمانه دولت هیچ نشانه ای نیست.غالب این پروژه ها در راستای جمع آوری اطلاعات از کاربران اینترنت و شبکه های اجتماعی هستند. کاربرانی که تمایل به شناسایی شدن ندارند ولی سازمان FSB آن ها را ردگیری می کند.البته، این پروژه ها تازگی ندارند و سال ها است که کاربران اینترنتی در روسیه می دانند که دولت و سازمان هایی مانند FSB با انواع ابزارها و سیستم ها سعی در ردگیری آن ها دارند.پروژه جداسازی اینترنت بین الملل از اینترنت داخلی در روسیه هم تلاش دیگری برای ردگیری بهتر و قوی تر کاربران آنلاین است.در سال های اخیر، ضعف های امنیتی شرکت های پیمانکار آژانس های اطلاعاتی در کشورهای مختلف از جمله امریکا با نقض اطلاعات مواجه شده و اسرار پروژه های سری و مخفی آن ها به وب راه پیدا کرده است.منبع

مطلب با عنوان هک اطلاعات آژانس اطلاعات امنیت مخفی روسیه - ۷.۵ ترابایت اطلاعات پروژه‌های محرمانه سرقت شد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان هک اطلاعات آژانس اطلاعات امنیت مخفی روسیه - ۷.۵ ترابایت اطلاعات پروژه‌های محرمانه سرقت شد از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون