روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ارتش امریکا به دنبال ساخت جی‌پی‌اس ضد پارازیت است از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ارتش امریکا به دنبال ساخت جی‌پی‌اس ضد پارازیت است

ارتش امریکا می خواهد پاییز امسال نوعی تازه ای از جی پی اس را آزمایش کند که در برابر سیگنال های پارازیتی مقاوم است و از کار نمی افتد. شنیده می شود روسیه در اروپا و برخی نقاط دیگر دنیا از سیستم های پارازیتی استفاده می کند تا عملکرد دستگاه های جی پی اس را مختل کند و مانع از ارسال و دریافت سیگنال های این دستگاه ها شود. […]

ارتش امریکا می خواهد پاییز امسال نوعی تازه ای از جی پی اس را آزمایش کند که در برابر سیگنال های پارازیتی مقاوم است و از کار نمی افتد.شنیده می شود روسیه در اروپا و برخی نقاط دیگر دنیا از سیستم های پارازیتی استفاده می کند تا عملکرد دستگاه های جی پی اس را مختل کند و مانع از ارسال و دریافت سیگنال های این دستگاه ها شود.این موضوع نگرانی هایی برای ارتش امریکا به وجود آورده و اکنون آن ها در صدد هستند جی پی اس هایی مقاوم در برابر این حربه خطرناک جنگی بسازند.در تجهیزات و سلاح های امروزی ارتش امریکا به طور گسترده ای از سیستم های جی پی اس استفاده شده است. از سلاح های سبک و نقشه خوان گرفته تا پرتاب موشک، هدایت هواپیماهای بدون سرنشین و پهپادها، زیردریایی ها و هواپیماهای جنگی!اگر کشور روسیه یا هر کشور دیگری موفق شود دستگاه های جی پی اس ارتش ایالات متحده را از کار بیندازد؛ به نوعی کل نیروی نظامی این کشور را زمین گیر کرده است. به همین دلیل، ارتش امریکا در طرحی فوری و مهم به دنبال سیستم های مقاوم در برابر سیگنال های مختل کننده است.توسعه سیستم ناوبری جایگزینپاییز گذشته، ارتش امریکا و ناتو مانور مشترکی در کشور نروژ برگزار کردند. هدف این مانور، آمادگی و آموزش یک ائتلاف چند ملیتی برای زمان جنگ بود.در جریان تمرین ها و مانورها، ارتش امریکا متوجه شد سیگنال های جی پی اس مسدود شده اند و دستگاه های مبتنی بر آن ها از کار می افتند. مقامات رسمی کشورهای نروژ و فلاند این اختلال سیگنالی را به کشور روسیه نسبت دادنددر آوریل ۲۰۱۸ هم امریکا متوجه شد کشور روسیه جی پی اس پهپادهای به پرواز درآمده در سوریه را از کار انداخته است.مقامات ارتش گفتند اوایل پاییز امسال جی پی اس ضد پارازیت آماده تست و ارزیابی عملیاتی است. افزون بر این، به دنبال طراحی و توسعه نسل جدیدی از سیستم های ناوبری هستند که به عنوان پشتیبان برای جی پی اس کار کند.به طور کلی، اختلال در سیستم جی پی اس یک مشکل بزرگ در حوزه های مختلف محسوب می شود. اینترنت TD-LTE هم مبتنی بر مکان یابی جی پی اس است و اختلال در جی پی اس می تواند موجب قطعی اینترنت شود.اتفاقی که چندی پیش در شهر تهران رخ داد و اپراتورهای اینترنت TDD را با چالش بزرگی مواجه کرد.منبع

مطلب با عنوان ارتش امریکا به دنبال ساخت جی‌پی‌اس ضد پارازیت است از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ارتش امریکا به دنبال ساخت جی‌پی‌اس ضد پارازیت است از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون