روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چگونه تماس یک کودک شش ساله با اورژانس پزشکی، باعث عکس‌العمل مسئولان و راه‌اندازی سامانه تشخیص موقعیت تماس‌گیرنده، در آینده نزدیک شد؟! از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چگونه تماس یک کودک شش ساله با اورژانس پزشکی، باعث عکس‌العمل مسئولان و راه‌اندازی سامانه تشخیص موقعیت تماس‌گیرنده، در آینده نزدیک شد؟!

تا الان حتما شمار زیادی از شما ویدئوی مربوط به تماس یک کودک شش ساله با اورژانس فوریت های پزشکی اصفهان را دیده و شنیده باشید. اگر ندیده اید می توانید در اینجا ببینید: مادر این کودک شش ساله ایرانی دچار مسمومیت دارویی شده بود و کاهش سطح هوشیاری داشت. کودک با اورژانس تماس گرفته بود و خواستار […]

تا الان حتما شمار زیادی از شما ویدئوی مربوط به تماس یک کودک شش ساله با اورژانس فوریت های پزشکی اصفهان را دیده و شنیده باشید.اگر ندیده اید می توانید در اینجا ببینید:http://www.1pezeshk.com/wp-content/uploads/2019/04/PGbEiHWM30fItvH5.mp4مادر این کودک شش ساله ایرانی دچار مسمومیت دارویی شده بود و کاهش سطح هوشیاری داشت. کودک با اورژانس تماس گرفته بود و خواستار ارسال آمبولانس برای رسیدگی به وضعیت پزشکی مادرش شد.طبعا از یک کودک انتظار نداریم بتواند منظور خود را در این موقعیت خطیر به روشنی و به راحتی بفهماند. اما خوشبختانه در این مورد خاص تیزهوشی و خوش صحبتی کودک و شکیبایی و مهارت کارمند پاسخگوی اورژانس باعث شد که موقعیت بیمار مشخص شود و آمبولانس به موقع برای نجات جان بیمار اعزام شود.چه بسا که اگر کودک آشفته و مبهم صحبت می کرد و متصدی پاسخگو، بی حوصله و عجول بود، این تماس با بازی کودکانه اشتباه گرفته می شد!اما مسلما موقعیت های مشابه این طوری زیاد هستند و سناریوهای مشابه زیادی را می توان متصور شد:۱- در هنگام تماس با پلیس ۱۱۰ ممکن است اصلا کسی نتواند صحبت کند. چون ممکن است افراد تهدیدگری در پیرامون او حضور داشته باشند که متوجه تماس با پلیس بشوند.۲-ممکن است یک فرد سالخورده تنها مثلا به دنبال سکته مغزی CVA گفتار واضحی نداشته باشد و نتواند صحبت کند.۳-در هنگام پیشامد اورژانس های اجتماعی هم ممکن است همین مسئله پیش بیاید.۴-اصلا ممکن است در موقعیت های پراسترس یا در یک شهر غریب هر شخص بالغ و سالمی نتواند به خوبی آدرس بدهد.بنابراین لزوم راه اندازی یک سیستم سریع و دقیق تعیین موقعیت تماس گیرنده ها با اورژانس احساس می شد.شاید این کار باید خیلی وقت پیش انجام می شد. اما به هر حال، با هماهنگی که وزیر ارتباطات با وزیر بهداشت و درمان انجام داده اند، وعده داده شده که ظرف یک ماه چنین سیستمی راه اندازی شود.

مطلب با عنوان چگونه تماس یک کودک شش ساله با اورژانس پزشکی، باعث عکس‌العمل مسئولان و راه‌اندازی سامانه تشخیص موقعیت تماس‌گیرنده، در آینده نزدیک شد؟! از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چگونه تماس یک کودک شش ساله با اورژانس پزشکی، باعث عکس‌العمل مسئولان و راه‌اندازی سامانه تشخیص موقعیت تماس‌گیرنده، در آینده نزدیک شد؟! از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون