روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان ترامپ از طرح‌های 5G جدید و پرسرعتی برای مقابله با هواوی و چین رونمایی کرد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

ترامپ از طرح‌های 5G جدید و پرسرعتی برای مقابله با هواوی و چین رونمایی کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با همکاری FCC (کمسیون ملی ارتباطات آمریکا) از طرح ها و برنامه های جدیدی برای رشد شبکه های پرسرعت ۵G در امریکا رونمایی کرد. ترامپ به طور علنی و مستقیم گفت: «رقابت در ۵G آغاز شده است و امریکا باید برنده باشد.» او اشاره کرد تا پایان سال جاری میلادی، ۹۲ بازار […]

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با همکاری FCC (کمسیون ملی ارتباطات آمریکا) از طرح ها و برنامه های جدیدی برای رشد شبکه های پرسرعت ۵G در امریکا رونمایی کرد.ترامپ به طور علنی و مستقیم گفت: «رقابت در ۵G آغاز شده است و امریکا باید برنده باشد.»او اشاره کرد تا پایان سال جاری میلادی، ۹۲ بازار در سراسر ایالات متحده آماده ورود و استفاده از شبکه های ۵G خواهند بود که در این زمینه حتی از کشور کره جنوبی هم با ۴۸ بازار پیشی گرفتند.رئیس جمهور امریکا در مراسم رونمایی از طرح های جدید رشد و توسعه ۵G گفت: «این یک رقابت است و اکنون شرکت های بزرگ ما درگیر آن هستند.»به گفته ترامپ، طبق برخی برآوردها، صنعت بی سیم امریکا قصد دارد ۲۷۵ میلیارد دلار در شبکه های ۵G سرمایه گذاری کند و به سرعت ۳ میلیون شغل برای شهروندان امریکایی فراهم شود. این فعالیت ها نزدیک به ۵۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک می کنند.مدت ها است جنگ ۵G آغاز شدهجنگ ۵G میان امریکا و چین از مدت ها پیش آغاز شده است و هریک با سرمایه گذاری زیاد و هم افزایی تمام نیروها و توانمندی های خود سعی دارند بر دیگری غلبه کرده و برنده این میدان بزرگ اقتصادی، فنی و حتی نظامی باشند.شبکه های ۵G نسل بعدی شبکه های سلولی موبایل هستند که هم از نظر سرعت و پایداری و هم از نظر تاخیر و هوشمند با شبکه های ۴G LTE بسیار متفاوت و بهتر عمل می کنند. بسیاری از ایده های شهر هوشمند، خودران ها و اینترنت اشیا تنها بر بستر ۵G تحقق پیدا می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شبکه های ۵G می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:اینترنت ۵G چیست؟ چه تفاوت ها و برتری هایی با نسل های پیشین اینترنت دارد؟در حال حاضر، دو اپراتور AT&T و ورایزون شبکه های ۵G خود در ایالات متحده را راه اندازی کرده و دو اپراتور مخابراتی دیگر، تی موبایل و اسپرینت، قصد دارند تا اواخر سال ۲۰۱۹ خدمات خود را آغاز کنند.فعلا تنها یک اسمارت فون ۵G از موتورولا توسط ورایزون ارایه شده است که از شبکه های ۵G این کشور پشتیبانی می کند.۵G یک مسئله امنیت ملی استترامپ تاکید کرده باید محدودیت ها و موانع توسعه ۵G از میان برداشته شوند؛ از جمله طیف های فرکانسی بیشتری آزاد شود. وی گفت دولت اش دنبال این هدف است و انتظار دارد FCC جسورانه تر و شجاعانه تر مجوزهای طیف های فرکانسی را در بازه های زمانی کوتاه تری صادر و طیف های بیشتری در دسترس قرار دهد.مدیر موسسه FCC در این مراسم اشاره کرد بزرگ ترین مزایده طیف های فرکانسی در تاریخ امریکا را ۱۰ دسامبر برگزار کردند تا کریرها به ۳۴۰۰ مگاهرتز پهنای باند جدید در فرکانس های بالای ۳۷ و ۳۹ و ۴۷ گیگاهرتز دسترسی پیدا کنند.ممنوعیت استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی در سراسر امریکا، کمک مالی ۲۰.۴ میلیارد دلاری تحت نام Rural Digital Opportunity برای توسعه باندپهن روستایی تا ۴ میلیون خانه و کسب وکار در مناطق روستایی، توسعه اینترنت اشیا و خدمات ۵G مبتنی بر طیف های فرکانسی و رایزنی با متحدان اروپایی برای توسعه ۵G از اقدامانی هستند که FCC برای رشد این شبکه ها انجام داده است.منبع

برچسب ها:

مطلب با عنوان ترامپ از طرح‌های 5G جدید و پرسرعتی برای مقابله با هواوی و چین رونمایی کرد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان ترامپ از طرح‌های 5G جدید و پرسرعتی برای مقابله با هواوی و چین رونمایی کرد از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون