روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان سرویس «فایرفاکس سند» برای اشتراک‌گذاری رایگان و رمزشده فایل‌ها با ظرفیت ۲.۵ گیگابایت رسما راه‌اندازی شد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

سرویس «فایرفاکس سند» برای اشتراک‌گذاری رایگان و رمزشده فایل‌ها با ظرفیت ۲.۵ گیگابایت رسما راه‌اندازی شد

شرکت موزیلا امروز به طور رسمی از سرویس Firefox Send خود برای استفاده عمومی رونمایی کرد. فایرفاکس سند از آگوست ۲۰۱۷ به طور آزمایشی در دسترس بود اما از امروز به کاربران اجازه می دهد در بستر وب تا ۲.۵ گیگابایت اطلاعات را رایگان و رمزشده با افراد دیگر به اشتراک بگذارند. فایرفاکس سند از رمزنگاری […]

شرکت موزیلا امروز به طور رسمی از سرویس Firefox Send خود برای استفاده عمومی رونمایی کرد.فایرفاکس سند از آگوست ۲۰۱۷ به طور آزمایشی در دسترس بود اما از امروز به کاربران اجازه می دهد در بستر وب تا ۲.۵ گیگابایت اطلاعات را رایگان و رمزشده با افراد دیگر به اشتراک بگذارند.فایرفاکس سند از رمزنگاری انتها به انتها (end-to-end) سود برده و امکان از بین رفتن لینک به طور خودکار پس از طی مدت زمانی یا تعداد دانلود مشخص وجود دارد.هنگامی که موزیلا ابزار Firefox Send را برای تست معرفی کرد؛ حداکثر ظرفیت قابل اشتراک گذاری اطلاعات روی وب ۱ گیگابایت بود ولی امروز و پس از راه اندازی رسمی این سرویس، کاربران می توانند با ثبت نام در آن از ظرفیتی ۲.۵ گیگابایتی سود ببرند. بدون ثبت نام همان ظرفیت ۱ گیگابایتی در دسترس است.این سرویس می تواند بهترین جایگزین برای ایمیل باشد؛ جایی که باید فایل های بزرگی به ایمیل ضمیمه کرده و برای دیگران ارسال کنید ولی سرویس های ایمیل اجازه چنین کاری نمی دهند.همین طور، می تواند جایگزینی برای سرویس های ذخیره سازی ابری مانند دراپ باکس و گوگل درایو باشد که عمدتا وقت گیر هستند و نیاز به مراحل و تنظیمات زیادی هست تا یک فایل برای دیگران ارسال شود.فعلا نسخه وب؛ به زودی نسخه اندرویدبرای استفاده از این سرویس کافی است فایل یا فایل های مورد نظر را روی سایت Firefox Send آپلود و بعد مدت زمان از بین رفتن لینک اشتراک گذاری را تعیین کنید.شما می توانید برای لینک ها یک رمزعبور هم تعریف کنید تا امنیت بیشتری تامین شود. برای دانلود فایل ها هم کافی است به سادگی روی لینک کلیک کنید. سادگی آپلود و دانلود فایل های بزرگی روی این سرویس باعث محبوبیت زیاد آن خواهد شد.نیازی به داشتن اکانت فایرفاکس برای دسترسی به لینک ها یا دانلود فایل ها نیست. فقط محدودیت فایرفاکس سند، وب محور بودن آن است و هنوز اپلیکیشن موبایل یا دسکتاپی عرضه نکرده است. البته، گفته می شود به زودی و در عرض یک هفته نسخه اندروید آن هم در دسترس قرار می گیرد.شما برای اینکه بتوانید فایل های خود را آپلود کنید؛ باید با مرورگر وب وارد سایت Firefox Send شوید.در حالی که شرکت موزیلا یک موسسه امن و قابل اعتماد محسوب شده و تاکید سرویس فایرفاکس سند هم بر رمزنگاری انتها به انتهای اطلاعات و فایل ها است تا هیچ گونه دسترسی غیرمجازی اتفاق نیفتد؛ ولی باز هم باید منتظر بررسی ها و ارزیابی های موسسه های معتبر جهانی درباره میزان امنیت این سرویس بود.منبع

مطلب با عنوان سرویس «فایرفاکس سند» برای اشتراک‌گذاری رایگان و رمزشده فایل‌ها با ظرفیت ۲.۵ گیگابایت رسما راه‌اندازی شد از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان سرویس «فایرفاکس سند» برای اشتراک‌گذاری رایگان و رمزشده فایل‌ها با ظرفیت ۲.۵ گیگابایت رسما راه‌اندازی شد از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون