روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان چهار میلیون دلار جایزه برای کسانی که تعریف تازه‌ای از طراحی صندلی چرخدار ارائه دادند - مسابقه شرکت تویوتا از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

چهار میلیون دلار جایزه برای کسانی که تعریف تازه‌ای از طراحی صندلی چرخدار ارائه دادند - مسابقه شرکت تویوتا

شرکت تویوتا در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ چالش و مسابقه ای با نام «Mobility Unlimited Challenge» آغاز کرد تا بهترین ایده ها و طرح ها برای مدرن سازی صندلی های چرخ دار و کمک به معلولان حرکتی را دریافت و به رقابت بگذارد. این مسابقه تا سپتامبر ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت که در نهایت یک برنده با مبلغی حدود ۱ میلیون […]

شرکت تویوتا در ۱۷ نوامبر سال ۲۰۱۷ چالش و مسابقه ای با نام «Mobility Unlimited Challenge» آغاز کرد تا بهترین ایده ها و طرح ها برای مدرن سازی صندلی های چرخ دار و کمک به معلولان حرکتی را دریافت و به رقابت بگذارد.این مسابقه تا سپتامبر ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت که در نهایت یک برنده با مبلغی حدود ۱ میلیون دلار سراغ ساخت ایده اش می رود. کل این پروژه هزینه ای ۴ میلیون دلاری دارد.طبق برنامه ریزی انجام شده، تویوتا در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۱۹ ۵ طرح و ایده برتر را معرفی کرد تا کارشناسان و مردم به آن ها رای دهند. ایده هایی که می توانند نه تنها، صنعت صندلی های چرخ دار، بلکه صنعت موتورسیکلت ها را هم متحول کنند.طرح Qolo یک اسکوتر هیبریدی و صندلی چرخ دار است که می تواند نشسته یا ایستاده باشد. افراد معلول می توانند با استفاده از این صندلی، سرپا ایستاده و با دیگران صحبت کنند بدون اینکه محدودیت های یک صندلی معمولی را داشته باشند. این صندلی آزادی و راحتی بیشتری به افراد می دهد تا در اجتماع حاضر شوند.Moby ایده دیگری است که صندلی های چرخ دار را به دستگاه های الکتریکی متصل می کند تا افراد معلول بتوانند در شهر تردد داشته باشند. این ایده که توسط یک طراح و شرکت ایتالیایی عرضه شده است؛ بسیار شبیه به طرح های دوچرخه های اشتراکی در شهر است.صندلی چرخ دار Ai Ultralight می تواند به طور خودکار خودش را تنظیم کند تا با حرکت افراد هماهنگ باشد و کمترین تکان و ارتعاش را ایجاد کند.Quix هم نوعی اسکوتر است که فناوری اش را از خودروهای خودران جدید قرض گرفته است تا افراد بتوانند خودشان بدون نیاز به اسباب دیگری حرکت کنند.Evolution Devices’ Evowalk هم ابزاری برای کمک به افرادی است که می توانند راه بروند ولی برای بالا رفتن از پل ها و مسیرهای این چنینی به کمک نیاز دارند.این ۵ ایده و طرح برتر هریک ۵۰۰ هزار دلار از شرکت تویوتا دریافت خواهند کرد تا ایده خود را توسعه داده و در معرض دید و داوری مردم قرار دهند.همان طور که ذکر شد؛ برنده نهایی در ماه سپتامبر سال آینده میلادی اعلام و پاداشی ۱ میلیون دلاری دریافت می کند.در حالی که هیچ تضمینی برای ساخت این صندلی های چرخ دار وجود ندارد و همه این طرح ها مفهومی و روی کاغذ هستند؛ اما مطرح شدن چنین ایده هایی می تواند امیدواری بزرگی برای آینده ایجاد کند تا معلولان و افراد کم توان جسمی بتوانند محدودیت های فعلی حضور در اجتماع را پس بزنند.منبعاین نوشته های پیشین ما را از دست ندهید

برچسب ها:

مطلب با عنوان چهار میلیون دلار جایزه برای کسانی که تعریف تازه‌ای از طراحی صندلی چرخدار ارائه دادند - مسابقه شرکت تویوتا از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان چهار میلیون دلار جایزه برای کسانی که تعریف تازه‌ای از طراحی صندلی چرخدار ارائه دادند - مسابقه شرکت تویوتا از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

اخبار گوناگون