روی خط خبر

موضوع: تکنولوژی و فناوری اطلاعات منبع: یک پزشک
امتیاز: 5 5

مطلب با عنوان اپل در حال از دست دادن شخصیت‌اش است چون کمپین‌های تیم کوک روی ویژگی‌های آیفون تمرکز دارند از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است.

اپل در حال از دست دادن شخصیت‌اش است چون کمپین‌های تیم کوک روی ویژگی‌های آیفون تمرکز دارند

کن سگال (Ken Segall)، مدیر کمپین های تبلیغاتی شرکت «Think Different» و یکی از افراد نزدیک به استیو جابر معتقد است اپل با شکل بازاریابی خود در حال از دست دادن شخصیت متمایز و منحصربه فرد خود است. (در مورد آن کارزار تبلیغاتی کلیدی قبلا در یک پزشک پست بسیار مفصلی نوشته بودیم.) کن سگال استدلال می کند […]

کن سگال (Ken Segall)، مدیر کمپین های تبلیغاتی شرکت «Think Different» و یکی از افراد نزدیک به استیو جابر معتقد است اپل با شکل بازاریابی خود در حال از دست دادن شخصیت متمایز و منحصربه فرد خود است.(در مورد آن کارزار تبلیغاتی کلیدی قبلا در یک پزشک پست بسیار مفصلی نوشته بودیم.)نتایج زنده فوتباللیفت صورتکن سگال استدلال می کند داشتن یک شخصیت برندی تمیز، مهم تر از کار روی یک گوشی هوشمند با مشخصات و ویژگی های متمایز در بازار است.سگال در مصاحبه با نشریه تلگراف، می گوید استیو جابز تلاش می کرد مردم را نسبت به محصولات اپل حریص کند. کیفیتی که دیگر امروز در اپل شاهد نیستیم:«اپل این روزها کمپین های متفاوتی برای گوشی متفاوتی برگزار می کند که به نظر من در حال از دست دادن فرصت هستند. اپل باید سعی کند برای گوشی خود یک شخصیت منحصربه فرد بسازد؛ چیزی که مردم خواهان آن هستند نه اینکه روی ویژگی ها و مشخصات منحصربه فردی سرمایه گذاری کند که سریعا تغییر می کنند.»به اعتقاد سگال، اپل در سال های اخیر دنبال ویژگی هایی برای گوشی های آیفون خود رفته است که شخصیت کمتری برای این محصول می سازند و بیشتر مبتنی بر فناوری ها و مشخصاتی هستند که شال بعد ارزش خود را از دست می دهند.ویژگی به جای شخصیتبعد، اپل در کمپین های خود مجبور می شود روی این ویژگی ها تمرکز کرد و این اتفاق برای شرکتی که در یک صنعت، همیشه در یک سطح بالاتری از دیگر رقبا قرار داشته؛ چندان خوش آیند نیست.از نظر مهارت های بازاریابی، رقابت در ویژگی ها چندان اهمیتی ندارد بلکه باید روی شخصیت محصول خود رقابت و کمیپن های بازاریابی برگزار کنید.کن سگال می گوید در حال حاضر، تبلیغات آیفون روی ویژگی های آن متمرکز است و ارتباط عاطغی با برند اپل برقرار نمی کنند. سگال به مفهوم «brand bank» از نظر استیو جابز اشاره می کند و می گوید:«استیو جابز همیشه دنبال برقراری یک ارتباط عمیق و عاطفی مردم با برند اپل بود. هنگامی که این ارتباط برقرار شود؛ اگر اتفاق بدی هم در بخشی از کار یا جهان بیفتد (به طور مثال ماجرای مالیات اروپا)؛ از سوی مردم نادیده گرفته می شود.brand bank باعث می شود همیشه یک شرکت در تعادل باشد و یک اتفاق پیش بینی نشده نتواند یک کسب وکار را به مخاطره بیندازد.»سگال اعتقاد دارد اپل هنوز محصولاتی خلاقانه و ابتکاری می سازد ولی «تیم کوک» از دیگران برای یک کمپین بازاریابی مطمئن و امن مشاوره می گیرد.البته، همه کارشناسان بازاریابی با این نظرات کن سگال موافق نیستند و می گویند هنوز «عشق» یک فاکتور اساسی در محصولات اپل است.منبع

برچسب ها:

مطلب با عنوان اپل در حال از دست دادن شخصیت‌اش است چون کمپین‌های تیم کوک روی ویژگی‌های آیفون تمرکز دارند از وب سایت یک پزشک 1pezeshk با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است و آپین در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.

مطلب با عنوان اپل در حال از دست دادن شخصیت‌اش است چون کمپین‌های تیم کوک روی ویژگی‌های آیفون تمرکز دارند از وب سایت یک پزشک با درج لینک اصلی خبر نمایش داده شده است. جهت مشاهده جزئیات بیشتر به یک پزشک 1pezeshk مراجعه نمائید.

پربازدیدترین برچسب ها
اخبار گوناگون